Лебедине озеро

Лебедине озеро знаходиться на околиці невеликого села Чорториї, яке відоме серед туристів своїми архітектурними пам'ятками і красивою природою. Маленьке селище на Кіцманщині насамперед відомий, як місце народження українського кіноактора Івана Миколайчука. З ним пов'язана історія про лебедів на озері, що прилітають сюди з появою холодів. Взимку 1987 відомий актор помер, і жителі села стверджують, що його душа перевтілилася у великого птаха і прилетіла додому.

Лебедине озеро є природним заповідником, що складається з каскаду водойм. Лебедине озеро - одне з таких чудових місць, яке восени майже повністю заселяють красиві білі птахи. Секрет водойм полягає у тому, що на їхньому дні є гарячі джерела, завдяки яким вода в озерах не замерзає. Саме через це білосніжні лебеді прилітають зимувати до Чорториї. Воно стало найбільшим місцем зимівлі лебедів на території країни.

Лебедине озеро в селі Чортория вже давно стало окрасою Буковини. Взимку це одна з небагатьох туристичних «родзинок», яку охочі можуть відвідати цілими родинами. Королівські птахи вподобали ці водоймища через теплі підземні струмки.

© 2022 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці