Чернівецька фестивальна тріада – поезія, вино і натхнення

Щовересня вулицями Чернівців течуть ріки поезії, змішаної з музикою та вином. Лунає вона різними мовами в просторих залах і на терасах архітектурних шедеврів, старовинних двориках, на площах, синагогах і кладовищах.

Відвідувачі MERIDIAN CZERNOWITZ занурюються у затишну літературну атмосферу, насолоджуються багатоликим мистецтвом і смакують добірною європейською поезією.


 

 

За 10 років існування міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz створив нове культурне обличчя Чернівців та України.  

 

У 2020 році фестиваль  потрапив до списку 100 географічних брендів України за версією Forbes Ukraine.

 

 

 

 
 

Учасники фестивалю - відомі та цікаві поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, Ізраїлю, США, Данії, Нідерландів, Люксембургу, Ліхтенштейну, Польщі, Румунії та України.

Головний учасник MERIDIAN CZERNOWITZ – саме місто, на локаціях якого проходять  поетичні читання, лекції, дискусії, презентації книг, поетичні прогулянки, мистецькі експозиції, концерти,  музично-поетичні й винно-сигарно-поетичні вечори та театральні перфоманси.

 

 

Чернівці: місто померлих поетів

Колись це місто було культурною метрополією. Тут жили і творили німецькомовні єврейські поети і співаки.

Нікого з них більше немає. Але їхня спадщина переживає нині відродження.

 

Czernowitz – ein begehbares Gedächtnis

Celans heimatKlein-Wien oder Jerusalem am Pruth wurde Czernowitz genannt. Vor 90 Jahren wurde hier Paul Celan geboren. Jetzt erinnert sich seine Geburtsstadt mit dem «Meridian»-Poesiefestival zaghaft an den grossen deutschsprachigen Dichter. 

 

Літературна карма Чернівців

Чернівці – місто на перетині культур, місто німецьких, румунських, українських, єврейських письменників, місто архітектурних оркестрів. Усе місто ворушилося, і навіть бруківка почала набувати з кожним віршем усе більшої й більшої поетичності.

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці