На День міста -  яскраву храмову фієсту -  Чернівці запрошують щороку у першу суботу жовтня

Перша письмова згадка про Чернівці в історичних документах датується 8 жовтня 1408 року. Місто згадується у грамоті молдовського воєводи Олександра Доброго у зв'язку з митним договором, який він уклав з львівськими купцями. Вже традиційно річницю від дня першої письмової згадки Чернівці святкують в перші вихідні жовтня.

Заходи, приурочені до Дня міста, у Чернівцях проводять протягом двох тижнів, однак помпезне святкування триває впродовж двох вихідних. Розпочинається феєричне дійство біля Ратуші. Окрім урочистих вітань, на присутніх чекають неймовірні театралізовані вуличні постановки, виступи популярних колективів та військового оркестру. Також за традицією на відкриті Дня міста проходить церемонія нагородження «Почесний громадянин міста Чернівців». Це звання присвоюють жителям міста, які самовіддано служать громаді міста та державі.

Відтак свято розгортається і вирує на площах, вулицях та парках Чернівців. Кожен житель, чи ж гість нашого міста зможе знайти собі забаву до душі. У програмі святкування: різноманітні фестивалі, цікаві івенти, спортивні змагання та масові ігри, вікторини, конкурси, концерти, майстер-класи та виставки. Ви можете побувати у містечку вікінгів, чи завітати на пісенний фестиваль «Буковинський храм», чи ж рок-фест «Відродження». Охочих запрошують на безкоштовні оглядові екскурсії містом та яскраві туристичні атракції. Також вас чекатимуть на площі Пресвятої Марії на святі ковалів, під час якого щороку вже традиційно майстри презентують кований подарунок місту і проводять майстер-класи. А неподалік гості можуть зможуть насолодитися стравами буковинської кухні.

 

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці