Що має зробити кожен турист у Чернівцях? Побачити університет, погуляти Панською, посидіти в атмосферній кав’ярні і, звісно ж, прийти о 12:00 на Центральну площу міста, щоб почути і побачити чернівецького сурмача.

Про славну міську традицію,  коли щодня опівдні з вежі чернівецької Ратуші на всі чотири сторони світу лунає «Марічка» знають не лише в Україні, а й за її межами. Цей ритуал став однією з туристичних родзинок Чернівців.

 З 2004 року, саме тоді народилася ця традиція, о 12:00 під будівлею міської ради збираються туристи та чернівчани, щоб стати частинкою красивої атракції, побачити сурмача у народному строї і почути тепер вже неофіційний гімн Чернівців – мелодію буковинського композитора Степана Сабадаша. Восени цього року атракцію доповнили: на свята (державні та міські) з вежі Ратуші, окрім «Марічки», лунає ще й легендарна «Червона Рута» Володимира Івасюка.

«Мелодію «Червоної Рути» я граю на сторону Центральної площі , а «Марічка» лунає з вежі на три інші сторони. Такий порядок виконання лише на свята. А в інші дні - все залишилось без змін», - розповідає сурмач чернівецької Ратуші Микола  Блищук.

126 сходинок долає кожного дня  Микола Блищук, піднімаючись на вежу Ратуші. Сурмач стає там, де раніше працівники магістрату інформували громадян про події у світі трьома мовами, і розпочинає церемонію.

«Дуже люблю свою роботу. Кожен день треба бути здоровому, у формі, позайматися перед виходом, щоб зіграти для чернівчан та туристів. Приїжджають до нас і з Європи та підходять спеціально на 12 годину до Ратуші, щоб послухати. Цю традицію люди полюбили. Часто, після того, як відіграю, люди чекають внизу, просять  сфотографуватися і розповісти про нашу традицію»,- каже  Микола Блищук.

Зіграти «Марічку» і повідомити чернівчанам та гостям міста, що настав полудень, для сурмача - місія щоденна, незалежно від пори року чи погоди. Тож, коли б мандрівники не завітали до Чернівців, спекотного літа чи холодної зими, завжди о 12:00 зможуть почути, як красиво звучить серце Чернівців. 

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці