Відвідувачі Чернівецького обласного художнього музею відтепер можуть побачити «вживу» процес відновлення надзвичайно цікавого й рідкісного експонату «Страшний Суд» та розглянути цікаві сюжети ікони XVIII ст.

Повертає до життя старовинну, виконану у напівпрофесійній манері ікону фахівець високого рівня, реставратор першої категорії олійного живопису, член Національної спілки художників, заслужений працівник культури України Володимир Краснов. Саме за його майстерною, філігранною роботою можуть поспостерігати відвідувачі музею.  

Твір датується 1770 роком. Ікону у напівзруйнованому вигляді привезли з експедиції Путильським районом (зберігалася у с. Усть-Путила). Фрагменти ікони мали забруднення, потертя, заломи, осипання шару фарби до основи та деформації.

Володмир Краснов розповідає: «Відновлювати експонат почав більше двох років тому. Через жахливий стан збереження довелося дублювати ікону на нове полотно. Зважаючи на величезний розмір полотна, дублювання, як і решта етапів реставрації – складний і тривалий  процес».

Підведення грунту, розчистка ікони від забруднення, нанесення спеціального покриття і живописні тонування – кожен з цих етапів реставрації є надзвичайно відповідальним.

Ікона розміщена і реставрується в експозиційному залі культового мистецтва, де вона згодом і буде постійно експонуватись. Тут же відвідувачі можуть побачити ще один відреставрований шедевр автора – унікальну полісюжетну ікону 19 ст. "Святий град Єрусалим".

Унікальна паломницька ікона «Святий Град Єрусалим» ― досить складна і рідкісна композиція з безліччю сюжетів зі Старого і Нового Завітів. Володимир Краснов  працював над нею п’ять років. Реставратор каже: «Найближча за композиційною будовою цієї — ікона з Болгарського храму в місті Несебр».

Митець Реставрував більше 200 творів картин та ікон, більшість яких – мистецькі пам’ятки буковинського іконопису та живопису 17 - 20 ст. У роботі Володимир Краснов сповідує головний принцип реставраційної справи: «Не нашкодь і збережи!».

Нині відвідувачі Чернівецького обласного худонього музею можуть побачити, як в результаті клопіткої роботи, витвір мистецтва відроджується з небуття. А відтак, коли ця праця Володимира Краснова буде  завершена - на музейному подіумі з’явиться «Страшний суд» 1770 року.

 

© 2023 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці