Ідея ініціативи в тому, щоб зібрати російські книги та часописи здати їх на макулатуру, а за виручені кошти придбати сучасну українську літературу для бібліотеки в селі Драчинцях (Чернівецької області)

Ініціатори акції, а це – «Гончаренко Центр Чернівці.education and culture», пропонують охочим звільнити свої полиці від російських книг, яких не шкода і до яких не залишилося жодного сентименту. Охочих позбутися російських книг і відправити «російську літературу – на макулатуру» виявилося дуже багато. Тим більше, що робиться це ще й задля для гарної справи – поповнення сільської бібліотеки якісною літературою, написаною рідною українською мовою.

Передвісником такої ініціативи була акція «Підтримай сільську бібліотеку!», яку центр запустив ще в лютому. Формат вирішили змінити після повномасштабного вторгнення росії до України. З кожним днем акція все більше набирає обертів, тому її вирішили продовжити до 31 липня.

«Наша ціль та гасло – «не плекати внутрішнього пушкіна», а звільнити місце для своїх українських авторів. І в більшості від відвідувачів, котрі приносять нам книги, ми часто чуємо про те, що вони переосмислюють російську літературу, класику, якою раніше захоплювались і відпускають її», - розповідає директор освітньо-культурного центру Віталій Яремчук.

До центру принесли вже більше трьохсот книг, серед  них - і детективи, і томи російських класиків, перекладена російською іноземна література, «русский язык» і т.д. Серед нещодавних «знахідок» – томи «радянської енциклопедії», за які придбають класне українське видання.

«Ми приймаємо літературу, яка несе негативний зміст для українського читача і шкідливі радянські наративи. Ми нічого не нав’язуємо, а просимо приносити книги, які вже не є дорогими серцю і не мають цінності. А вже вибір людини позбутися, чи ні.  І це – зовсім не сюжет за Реєм Бредбері. Якось нам дорікнули, що ми повторюємо сюжет «451° за Фаренгейтом». Та це зовсім не так. Ми нічого не спалюємо, не знищуємо», - розповідає Оксана Кравцова, адміністраторка центру.

Російські книги, журнали та газети збиратимуть до 31 липня, відтак здадуть усе на макулатуру, а за виручені гроші – закуплять українські видання.

«Кілограм макулатури коштує 3-4 грн. Тож зібрати треба багато. Потім плануємо купувати видання сучасних авторів, іноземні бестселери перекладені українською. Вже спікувалися з декількома видавництвами. Це буде якісна сучасна література. До речі, до центру можна принести й українські книги (видрукувані за останні 20 років), які ми також передамо до Драчинецької бібліотеки», - додає ініціатор акції Віталій Яремчук.

Охочі закрити гештальти, пов’язані з російською літературою, можуть приносити книги у «Гончаренко Центр Чернівці» з понеділка до суботи (за адресою: вул. Руська, 5). Деталі +380 (95) 249 57 03

© 2023 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці