У Чернівцях презентували новий туристичний маршрут, розроблений відділом туризму Чернівецької міської ради

Новий туристичний маршрут включає 9 локацій. На кожній турист ознайомлюється з архітектурними шедеврами Йозефа Ляйцнера, який був автором проектів десятка будівель старих Чернівців. Серед яких - навчальні заклади, лікарські установи, колишні банки та музеї, а також одна з туристичних родзинок  міста - Костел Найсвятішого Серця Ісуса.

Початкова точка маршруту - колишня Вища промислова школа (нині -ЗОШ №4), крайня – Університетський інститут (нині – юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича).  

«Створюючи цей маршрут, наші фахівці передусім мали на меті продемонструвати інший погляд на архітектурні Чернівці - показати ті локації, які не входять до стандартних оглядових екскурсій.  Водночас, ми прагнули комусь відкрити, а комусь нагадати про таку відому особистість, як Йозеф Ляйцнер. Адже його значимий вклад в розбудову архітектурного обличчя нашого міста є неодооціненим», - розповідає директор департаменту соціально-економічного розвитку та статегічного планування міської ради Сергій Бостан.

Під час презентації учасники випробували новий туристичний маршрут. Окрім того, що екскурсанти дізнались про Йозефа Ляйцнера та його внесок в архітектурну спадщину Чернівців, кожен – отримав карту маршруту,  листівку з неоготичним костелом на згадку і патріотичне печиво передбачення для підняття настрою. Найактивніших та найдопитливіших учасників відзначили презентами. 

Туристи та гості міста матимуть змогу поглянути на прекрасні будівлі найвідомішого зодчого Чернівців, в проєкти яких він вклав часточку своєї душі:

- Вища державна промислова школа

- Крайовий шпиталь

- Будинок для осіб похилого віку

- Костел Найсвятішого Серця Ісуса

- Чиншовий будинок для купця Векслера

- Промисловий музей

- Австро-Угорський банк

- Учительська семінарія

- Університетський інститут

 

Тривалість маршруту - 3 години. 

Отримати карту маршруту можна у туристично-інформаційному центрі міста, що на Центральній площі, 1.

 

Довідково: Архітектор та інженер Йозеф Ляйцнер після переїзду до Чернівців впродовж 17 років був директором Вищої державної промислової школи, в якій підготували плеяду архітекторів та будівельників. А ще саме Ляйцнер був ініціатором створення і першим директором Буковинського промислового музею (на базі якого пізніше був створений обласний краєзнавчий музей). 43 роки свого життя він віддав улюбленій справі і мав гарні заслуги у напрямку піднесення промислового та комерційного навчання не лише на Буковині, але й у всій Австрійській державі. Ляйцнер проживав у Чернівцях до останнього подиху.  22 серпня – 127 роковини його смерті.

 

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці