Цьогоріч виповнюється 195 років з часу закладення в Чернівцях Центрального парку ім. Тараса Шевченка, або ж як він раніше називався Народний сад або Публічний сад (Volksgarten).
Закладення парку відбувалося за проєктом крайового інженера Адольфа Маріна, який залучив до створення парку садівників Антона Піотровського та Карла Бауера. Аби Чернівці набули вигляду справжнього європейського міста було завезено з Європи та висаджено 350 дерев та чагарників.
За традиціями європейського паркового мистецтва, тут з'явилися доріжки, лавиці, алеї для кінних прогулянок, звели будиночки для відпочивальників. Тут відкрили купальню, яку збудував Марін, у класичному грецькому стилі, фронтон якої прикрашав барельєф «Діана в купелі» та статуя грецької богині здоров’я Гігіеї
З того часу парку став візитівкою міста і гордістю городян. Народний сад в австрійський період був улюбленим місцем відпочинку чернівчан, у центральній його частині був дитячий ігровий майданчик, на якому взимку облаштовувалась ковзанка.
У 1903 році з'явився головний акцент та прикраса парку - фонтан при вході. Його оздобленням займався відомий львівський скульптор Антон Попель. Окрасою фонтану є скульптурна група "Хлопчик з лебедем та жабами".
Фігура юнака з лебедем символізує невинність, гармонію з природою. Лебідь це символ чистоти, любові, зв'язок між небом і землею. Жаби які розміщені по колу і оберігають юнака зі всіх боків зображенні як позитивний образ води і оновлення. Вода у фонтані - це символ життя, очищення, вічного руху та часу. Разом ці образи формують алегорію зв'язку людини з природою, переходу від дитинства до дорослості, чистоти намірів в гармонії з тваринним світом.
За 195 років, у парку багато змінилось. Не лише назви. На території понад 17 га проводились реконструкції, висаджували рідкісні дерева і кущі, встановлювали різноманітні скульптури та пам'ятники. Тепер у парку ім. Тараса Шевченка є сучасний скейтпарк, працює атракціонний комплекс, облаштували Літній театр, сцена якого приймає концерти та фестивалі. Під час прогулянки ви побачите красиві ковані вироби (це – подарунки Чернівцям від місцевих ковалів).
Незмінним залишається те, що парк — як пауза в міському ритмі: прохолодна, затишна й завжди бажана. Це - простір свіжості, тіні й відпочинку, який цінують покоління чернівчан. Якщо ви шукаєте, де перепочити в Чернівцях — вам сюди.