Найвеселіше свято року, всенародне гуляння з тисячами ряджених - «Маланка-фест»

У Чернівцях щороку, в середині січня, проводять Фестиваль Маланок. Це - унікальне видовище, наповнене автентичним  духом маланкування – обряду відзначення Старого Нового року у ніч перед святом Василя.

На видовищному фестивалі у Чернівцях представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська маланка, традиції яких збереглися на Буковині. Доповнює яскраве дійство осучаснена Переберія. 

Показати себе на фестивалі приїжджають гурти з усієї Буковини та сусідніх областей, а також маланкарі з Румунії, Молдови та Словенії.

 


 

 

 

На фест щороку зїжджаються тисячі глядачів. Ватаги-маланкарі забавляють гостей своєю колоритністю, різнобарвністю та оригінальністю під час карнавальної ходи середмістям Чернівців.

Окрім строкатого вбрання (від традиційних казкових костюмів до персонажів мультфільмів та політиків), колективи готують пересувні платформи та гігантські фігури тварин і міфічних героїв. Різноманітні цікаві конструкції викликають у глядачів шалений захват. Фестиваль Маланок у Чернівцях започаткували у 2011 році. Відтоді це свято для міста стало справжнім етнографічним скарбом. 

Для десятків тисяч глядачів «Маланка-фест» - вже улюблена туристична атракція зими.  

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці