Колись єврейська громада у Чернівцях складала більше половини всього населення і на території Габсбурзької імперії Чернівці навіть отримали неофіційну назву «Юденштадт» («єврейське місто»). Тут ніколи не знали поняття «межі осідлості», а євреї брали активну участь і в управлінні містом, і в його розбудові та розвитку. Тож єврейська тема в нашому місті - зовсім не випадкова. Навпаки, без її вивчення неможливе повне розуміння історії та культури Чернівців.

Екскурсія знайомить гостей міста з архітектурною та історичною спадщиною великої єврейської громади, яка існувала в Чернівцях протягом ХІХ – ХХ ст. Маршрут буде цікавий усім, хто хоче дізнатися більше про історію чернівецького та європейського єврейства, кому небайдужа тема Голокосту, хто хоче поглянути на життя міста з нового ракурсу і побачити несподівані символи в міській архітектурі.

В огляд входять колишній Єврейський дім на Театральній площі, забудова штетлу, велика стара синагога та шпиталь. Ми побачимо молитовні доми, родинні і домашні синагоги, будинки єврейських товариств та освітянського центру Тойнбіхалле на вул. Турецькій. Побуваємо біля пам’ятного знаку на честь євреїв, в’язнів Чернівецького гетто 1941 року на площі Турецької криниці. Завітаємо до сучасної єврейської школи №41 та благодійного фонду “Хесед Шушана”. А також побуваємо на єврейському кладовищі, що на вул. Зеленій. Окрім того, гості матимуть змогу відвідати діючу синагогу на вул. Л.Кобилиці, де є кошерна їдальня та ритуальна миква.

Тривалість екскурсії 2-3 години.

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці