Резиденція митрополитів Буковини і Далмації - це must have для кожного туриста! Бути у Чернівцях і не відвідати Резиденцію - це як побувати в Римі і не побачити Папу!
Сьогодні в Резиденції функціонує Чернівецький національний університет ім.Ю.Федьковича. Шедевральний ансамбль Резиденції є пам'яткою архітектури національного значення, а з 28 червня 2011 року є Світовою спадщиною ЮНЕСКО.
З’явився у Чернівцях цей величний ансамбль завдяки зусиллям єпископа Євгена Гакмана. З приводу будівництва нової владичої резиденції для Буковинської єпархії Гакман клопотав перед австрійською владою. Позитивну відповідь від цісаря він отримав у 1860 році. І вже 13 квітня 1864 року розпочалося будівництво. Вранці цього дня місце освятили і урочисто заклали перший камінь у фундамент. Проектував резиденцію, яка стала найімпозантнішою будівлею міста, геніальний чеський архітектор Йозеф Главка.
Будівництво резиденції велося ретельно й акуратно. До кожної цеглини були надзвичайно великі вимоги. Вона вимірювалася й перевірялася на звук, а один майстер міг класти на день не більше сотні цеглин. Впродовж 18 років Йозеф Главка творив свій шедевр. Допомагали йому в цьому майстри найвищої кваліфікації з усієї Європи. Главка спроектував нетрадиційний комплекс споруд у дусі еклектики з переважанням елементів візантійського та романського стилів. І хоча композиція ансамблю досить складна, однак відзначається чіткістю планування. Вражаючими є всі архітектурні елементи — високі цегляні стіни, оздоблені червоною теракотою і різьбленим каменем; стрункі вежі, торці будівель і ризаліти; круті схили дахів, що викладені кольоровою глазурованою черепицею, яка утворює чіткий і красивий рисунок буковинських народних килимів.
Комплекс чітко спланований і лаконічний, у своїй сукупності нагадує середньовічний замок. Двір з трьох боків замкнутий корпусами, серед головних приміщень палацу — великий, з масивними колонами, вестибюль на першому поверсі, та «Мармурова», «Червона», «Зелена», «Блакитна» зали на другому. Красою вражають навіть коридори, вистелені мозаїкою з мармуру, зі стелями у формі куполів. На задньому дворі знаходиться дендропарк, що має загальнодержавне значення, та багатий рідкісними видами дерев та кущів, зокрема такими як тюльпанове дерево та тринога яблуня.
На екскурсії ми оглянемо Семінарський корпус та церкву Трьох Святителів. Відвідаємо головний корпус та його розкішні зали, побуваємо у відновленій після пожежі 1944 р. Мармуровій залі, побачимо автентичні розписи художників Е.Максимовича та Е.Бучевського. Прогуляємось дендропарком.
Перебування в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича – це хвилини гармонії духу та серця, дотик до вічної нетлінної краси.
Екскурсії проводяться щоденно з 10.00 до 17.00. Тривалість екскурсії - 30-40 хв.