Всесвітній день вишиванки – свято, котре народилось у Чернівцях 

Його ініціаторами ще у 2006 році стали студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У 2010 році свято почали відзначати на державному рівні. Відтак День вишиванки сягнув за межі України і тепер його святкують всюди, де є українська діаспора.

Народний стрій одягають на роботу, до університету, школи чи садочка. Відзначається День вишиванки щороку у третій четвер травня. 

 
У Чернівцях вже традиційно святкування розпочинається з акції «Народжені у вишиванках». У міському пологовому будинку організатори дійства вручають вишиваночки малюкам-новонародженим. Відтак, все місто стає сценою, де головним персонажем є вишиванка. Вона є не тільки частиною гардеробу кожного українця, але й символом та оберегом, який передається з покоління в покоління як безцінний скарб. Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі, це генетичний код та дрес-код нації.У місті проводять масштабні флешмоби, виставки,  покази українських строїв, презентації  фільмів, дискусії та різноманітні культурно-мистецькі заходи.

Перший в історії повнометражний фільм про вишиванку. Творці стрічки чернівчани Олександр Ткачук та Леся Воронюк.

Прем’єра відбулася 3 листопада 2016 року. Фільм знімали у шести країнах: Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії. Кінопокази відбулися також у країнах Європейського Союзу та Канаді, де мешкають великі українські спільноти. 

У фільмі органічно переплетені дві площини. Перша, етнографічна, показує неймовірне різноманіття унікальних орнаментів, технік вишивки, крою, що залежать від регіону побутування сорочок. Друга - це історії людей, життя яких змінила вишиванка: врятувала, поєднала, стала символом нескореності чи останньою надією…

 

 
 
       
© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці