Національний природний парк «Вижницький»

Площа парку "Вижницький" складає 11238 га, які розкинулись на мальовничих схилах в адміністративних межах Вижницького району Чернівецької області. На даний час на території парку, в місцях традиційного відвідування туристів, функціонують два рекреаційні пункти з широким набором відпочинкової інфраструктури (альтанки, гойдалки, столи з лавочками, мангали, волейбольні площадки тощо) – "Велика розчищ" (урочище Сухий, район смт. Берегомет) і "Лужки" (урочище Лужки, с. Виженка). Також облаштовано 25 рекреаційних площадок різних типів (в урочищах Стебник, Сухий, Малий Стіжок, Солонець, Лужки, приофісній території, на маршруті "Коромисло". До послуг бажаючих здається подобово "Рекреаційний будиночок" в урочищі Стебник.

НПП «Вижницький» пропонує незабутні, дуже цікаві одно- та дводенні еколого-туристичні маршрути та екологічні стежки. Вони пролягають по території парку та прилеглих територіях. На Ваш вибір пропонуються маршрути різного ступеня протяжності та рівня складності. Серед них особливою популярними є маршрути «Кам'яне кільце парку», «По пасму Волотів», «Бозна».

Екскурсійні маршрути передбачають відвідування пам’яток природи, історико-архітектурних пам’яток. Серед численних культурно-історичних та архітектурних пам'яток національного парку виділяються Дмитрієвська та Миколаївська церкви, костел, колишня синагога — одна з хасидських святинь в Україні, будинок Вижницького училища прикладного мистецтва (колишня школа різьбярства) у м. Вижниця, Миколаївська та Михайлівська церква, Юр'ївська церква та дзвіниця в смт. Берегомет, Миколаївська та Іванівська церкви з дзвіницями у с. Виженка.

Територія національного парку та суміжні з нею місцевості багаті на мінеральні води. Традиція їх використання сягає углиб тисячоліть. Ще давні слов'яни виварювали і продавали харчову сіль з ропи джерел «Черешенька» та «Вижниця».

 

© 2022 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці