Музей розташований у невеликому одноповерховому особняку, у першій власній оселі видатної української письменниці Ольги Кобилянської. Представлена експозиція висвітлює життя і творчість письменниці, її громадську діяльність, літературні зв’язки.

Музейна експозиція розміщена в п'яти залах. У меморіальних кімнатах - робочому кабінеті і спальні - все збережено так, як було за життя письменниці, можна побачити унікальні меблі XIX - поч. XX ст.. люстри, посуд, побутові речі, сімейні реліквії, твори образотворчого мистецтва. Меморіальними також є двір і невеликий садок біля приміщення музею.

Відвідувачі можуть побачити перші видання повісті "Людина", "Царівна", унікальні художні твори Августи Кохановської і Степана Кобилянського. Також у музеї представлено матеріали про дружбу і літературні зв'язки письменниці з Іваном Франком, Лесею Українкою, Василем Стефаником та ін. Центральне місце займають експонати, пов'язані з повістю "Земля" - одного з найяскравіших соціально-психологічних творів світової літератури. В окремому залі зібрано експонати про видання її творів українською та іноземними мовами, портрети, бюсти, фотографії, сценарії фільмів. У меморіальному кабінеті є годинник, який показує час, коли перестало битися серце господині.

© 2023 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці