Вірменська церква
Окрасою панорами Чернівців, яка безперечно збагачує архітектурні надбання міста, є Вірменська церква. Завдяки своїм формам та ошатному кольору святиня промовисто красива взимку і мальовничо виразна влітку. Ще один чернівецький шедевр відомого чеського архітектора Йозефа Главки зводили з 1869 до 1875 року. Автор проекту вміло скомпонував романський, готичний, візантійський стилі монастирів Буковини і традиційні елементи вірменської культури. Сам план церкви має вигляд латинського хреста, що складається з основного нефа та двох бокових. На Буковині це - єдина церква, для будівництва якої виділила гроші цісарська сім'я.
Після освячення у 1875 році храм отримав назву «Церква Святих апостолів Петра і Павла». Та з приходом радянської влади її було зачинено, відтак приміщення використовувалось під склади. Відродилася святиня лише на початку 90-х. Відтоді і дотепер у церкві знаходиться органний зал Чернівецької обласної філармонії. Будівля храму має надзвичайну акустику. Завітавши сюди, ви почуєте величне звучання органу, яке наповнить бентежно-блаженним відчуттям радості й легкості, котре доповнить зачарування внутрішнім убранством приміщення.
Завдяки вдалому розташуванню, цей храм можна оглянути з різних ракурсів звіддаля і помилуватися деталями, обійшовши будівлю. Перед входом до церкви ви побачите скульптури заступників храму – св. Петра та Павла. У повоєнні роки їх демонтували, а 10 років тому занедбані статуї випадково знайшли на кладовищі. Сьогодні відреставровані скульптури знову прикрашають територію святині.