Затишна площа Філармонії - один з найстаріших майданів Чернівців
Історія площі сягає кінця XVIII ст., коли тут розташовувався ринок, де торгували переважно мукою. Звідси і перша назва - Мучний, по-німецьки Мельпляц. Пізніше площу не раз перейменовували - Рудольфспляц (на честь сина і єдиного спадкоємця цісаря Франца Йосифа І Рудольфа), з 1918 року – мала назву Дакія, з 1944 – Перемоги, хоча старожили по-свійськи називали це місце Мельпляц.
Головною спорудою архітектурного ансамблю, яка визначила сучасну назву площі, є колишня будівля музичного товариства – сьогодні обласна філармонія. Її стіни та зали, які розмалював професор історичного живопису Карл Йобст, пам'ятають найвизначніших музичних зірок XIX століття: Соломію Крушельницьку, Енріке Карузо, Артура Рубінштейна... Пройде більше ста років, і це приміщення, віддане Чернівецькій філармонії, позичить своє ім'я для площі, на якій стоїть.
Площу прикрашає розкішний чотириповерховий будинок із кутовою вежею-еркером - колишній готель «Брістоль», який побудований протягом 1905-1906 рр. «Брістоль» вважали одним із кращих готелів у Чернівцях. У будинку було 57 кімнат і три ліфти. Тут селилися найзаможніші гості міста. У 1940 році готель націоналізували, його оцінили у чотири мільйони лей. Від тих часів зберігся розкішний напис «Hotel Bristol» угорі на фасаді та дах під червоною черепицею.
Неподалік готелю стоїть декоративна чавунна колонка, яка функціонувала за часів Австро-Угорської імперії. Поряд - пам’ятник відомому угорському піаністу та композитору Ференсу Лісту. Тут чернівчани та гості міста загадують бажання, потерши ніс видатного музиканта. Якщо натиснути кнопку позаду пам’ятника, можна почути музику Ф.Ліста.
Навесні площа Філармонії перетворюється на кокетливу дівчину, вбрану у ніжно-рожевий цвіт сакури. Чернівчани та гості міста облюбовують її красу зачарованими поглядами.