Архітектурна дивовижа – Свято-Миколаївський собор
Свято-Миколаївський собор – один із шедеврів архітектури міста, який врізається у пам’ять надовго. Адже дивлячись на неймовірну форму вигнутих куполів храму, здається, що споруда ось-ось почне рухатись. Саме завдяки формі цих «кручених» куполів у народі Свято-Миколаївський собор отримав назву “П'яна церква”. І справді, якщо довго дивитись на вигини, то виникає ілюзія їх руху в напрямку головної бані церкви. Цікавим є оформлення куполів всередині храму. Вони прикрашені неповторними сюжетними вітражами. Допитливому поціновувачу також варто звернути увагу і на колони при вході та напівколони на вікнах, які були виконані у романському стилі. Дах храму вкритий черепицею, прикрашеною малюнком національного орнаменту.
Зводити церкву почали ще тоді, коли Північна Буковина входила до складу Румунського королівства. Храм спроектували за зразком одного із шедеврів румунського середньовічного зодчества Куртя-де-Арджеш – місця останнього спочину румунських королів. Побудований у стилі неоромінеск собор є своєрідною інтерпретацією європейського Ренесансу.
Свято-Миколаївський собор один із небагатьох чернівецьких храмів, який за радянської влади не закрили. Тут не переривались богослужіння. Завдяки цьому всередині зберігся первісний інтер'єр буковинської церкви першої половини XX ст. Не постраждали ані старовинний різьблений іконостас, ані вітражі під банями. Вціліли й мощі святих та золочене церковне начиння.