Найбільше збережене єврейське кладовище Європи
Єврейський некрополь у Чернівцях - місце спочину понад 50 тисяч небіжчиків. Кладовище було засноване рішенням муніципалітету ще у 1866 році. Теперішня його площа становить понад 14 гектарів. Територія цвинтаря розбита на 137 полів-кварталів, які разом утворюють один замкнений комплекс. На кладовищі захоронені представники єврейської громади, які поріднилися з містом. Серед них - громадські, політичні діячі, письменники, поети, інтелігенція, ті, хто зробив значний внесок у політичне, економічне і культурне життя Чернівців.
На вході до єврейського кладовища знаходиться Будинок прощання (Бейт-кадишим). Його збудував у 1905 році архітектор Йозеф Фюнкель. Будівля має чотири приміщення: центральна ритуальна зала, покійницька, канцелярія та магазин.
Чимало пам'ятників та родинних гробниць кладовища культурно цінні і є пам'ятками монументального мистецтва. Монументи та надгробки на цвинтарі мають неабияке розмаїття стилів та форм. Присутні стели, саркофаги, мавзолеї та обеліски, які виконані з мармуру, граніту, габро, пісковика, цементу та інших матеріалів. Відвідувачі кладовища можуть ознайомитися не тільки з історією єврейства на Буковині, але й із символікою поховань. Орнаменти на монументах використовують традиційні єврейські символи, а також елементи українського народного мистецтва. Цей некрополь – носій живої історії, яка віддзеркалює минуле Чернівців.