Екскурсія проходить на території історико-культурного заповідника християнського та іудейського кладовищ, які розташовані на вершині гори Гореча, що на околиці Чернівців.

Чернівецькі некрополі - це вражаючий пам’ятник історії міста. А єврейське кладовище у Чернівцях вважається найбільшим за площею збереженим іудейським кладовищем у Європі. Площа цього некрополя з музейним статусом складає понад 14 гектарів. Тут захоронено майже 50 тисяч представників єврейської громади Чернівців. Серед них - громадські, політичні діячі, письменники, поети, інтелігенція, ті, хто зробив значний внесок у політичне, економічне і культурне життя міста.

Відвідувачів вразять мистецькі надгробки, що свідчать про художні смаки городян минулої епохи. Цікавими для оглядин є могили письменників Ю.Федьковича, О.Кобилянської, байкаря Е.Штейнбарга, композитора С.Воробкевича, каплиці Буковинських митрополитів, поховання прелата І.Шмідта, доктора В.Залозецького, освітянина А.Пумнула. Також увагу відвідувачів привертають надгробки на могилах бургомістрів А.Кохановського та Е.Райса.

Вхід до заповідника - з вулиці Зеленої. Тривалість екскурсії – 1-1,5 години.

 

© 2024 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці