Музей авіації та космонавтики відкрили у Чернівцях у 1999-му – через два роки після космічного польоту Леоніда Каденюка на кораблі «Space Shuttle» – «Columbia». Експозиція музею авіації та космонавтики складається з двох постійно діючих розділів.
На першому поверсі музею розгорнута експозиція, яка висвітлює історію авіації, починаючи від повітряних куль братів Монгольф’є, газонаповнених куль професора Шарля, перших дирижаблів до велетенських літаючих кораблів – дирижаблів графа Цепеліна. Про все це можна дізнатись з більш ніж 2500 моделей, значків, листівок, фотографій, інших документів. Моделі літаків, які є точними копіями історичних апаратів, показують весь шлях розвитку авіації. Крім моделей для огляду виставлено вузли, запчастини, прилади справжніх літаків різних часів. Особливий інтерес викликають повітряний гвинт винищувача «Фоккер» 1928 року та прилад, який всі звикли називати «Чорний ящик».
Експозиція другого поверху присвячена космічним дослідженням. Відвідувачі можуть оглянути представляють моделі перших штучних супутників та ракет. Велика частина експозиції присвячена польоту в космос на космічному кораблі-супутнику „Восток” 12 квітня 1961 року першого представника людства – Юрія Гагаріна, польотам космонавтів Г.Тітова, А.Ніколаєва, П.Поповича, В.Биковського та першої жінки -космонавта – В Терешкової. Також у музеї зібрано багато матеріалів про космічні програми США, починаючи від суборбітальних польотів до польотів на орбітальних кораблях „Space Shuttle”. Експедиції на Місяць на космічних кораблях „Apollo”, сумісна програма СРСР та США ЕПАС на кораблях „Союз”- „Apollo”. Це марки, поштові листівки, значки, плакати, фотокартки та масштабні моделі.
Значну частину займає експозиція, яка присвячена першому льотчику-космонавту незалежної України Леоніду Каденюку. Серед унікальних експонатів – дарунки НКАУ, NASA, космонавтів, астронавтів тощо.
Експонати музею надані або виготовлені під керівництвом ентузіаста цієї справи Валерія Гречнєва, який 45 років збирав матеріали для музею, а також моделіста Віталія Яценко. В.Гречнєв передав в музей 1700 моделей літаків та ракет, 1400 поштових марок, 1120 значків, 17000 слайдів та фотографій, 1340 відеокасет.