Буковинські водоспади

Буковинські водоспади - група водоспадів, які розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах, у межах Вижницького району, неподалік від східної частини села Розтоки (присілок Смугарь). Буковинські водоспади мають також іншу назву — Смугарські водоспади.

До групи водоспадів входять:

  • Ковбер — розташований безпосередньо на струмку Смугар; за шириною більший, ніж за висотою, яка сягає 3,5 м. Названий на честь пана, який при Румунії побудував тут бетонну стінку для забору води для водяного млина.
  • Сич — розташований на лівому притоку струмка Смугар за 200 м від злиття двох струмків. Вертикальний водоспад, що утворився шляхом розмивання водою сірих дрібнозернистих пісковиків. Висота становить 10,8 м, ширина — 1 м, довжина потоку води — 13 м. Існує дві версії щодо походження назви: перша — це особливе шипіння (сичання) води, друга — наявність тут у минулому сичів, які лякали ночами пізніх подорожніх.
  • Нижній Гук — розташований безпосередньо на струмку Смугар. Вертикального типу, двокаскадний, висота верхнього — 2 м, нижнього — 5 м, ширина — 5,8 м. Водоспад прорізує товщу пісковиково-алевролітового флішу. Назва походить від слова «гук», що означає звук, шум, гул.
  • Ворота — розташований безпосередньо на струмку Смугар, майже 1 кілометр вгору від Нижнього Гуку; висота 3,5 м, ширина — близько 2 м.
  • Середній Гук — розташований на лівому притоку струмка Смугар, який на 250 м вище за течією від Воріт.  Заввишки 11 м, ширина коливається від 1 до 6 м. Водоспад розширюється зверху донизу і нагадує силует нареченої у весільному вбранні. За переказами, вода у водоспаді має цілющі властивості.
  • Великий Гук — розташований на лівому притоку струмка Смугар на відстані 500 м від Середнього Гука. Це найкрасивіший і найвищий водоспад; його висота близько 19 м.
  • Верхній Гук — останній, сьомий водоспад заввишки близько 7 м.

Водоспади номінувались на звання одного зі Семи природних чудес України і за результатами інтернет-голосування посіли дев'яте місце.

© 2022 Офіційний туристичний сайт міста Чернівці